Namuose > žinios > Turinys

Aminorūgšties paruošimas

Oct 09, 2017

Amino rūgštis yra junginys, kuriame karboksirūgšties karbonilo grupės vandenilio atomas yra pakeistas amino grupe, o aminorūgšties molekulėje yra tiek amino grupė, tiek karboksilo grupė. Panašus į hidroksi rūgštį, amino rūgštys gali būti skirstomos į α-β-, γ -... w-aminorūgštis pagal skirtingas amino rūgščių pozicijas anglies grandinėje, tačiau amino rūgštys, gautos hidrolizuojant baltymai yra a-aminorūgštys. Yra tik dvidešimt rūšių, jie yra pagrindiniai vienetai, sudarančių baltymą.

Amino rūgštys yra pagrindinės medžiagos, kurių sudėtyje yra baltymų, reikalingų gyvūnų mitybai. Ar yra organinis junginys, turintis bazinę amino grupę ir rūgščią karboksilo grupę. Amino grupė yra α-aminorūgštis, prijungta prie α-anglies. Dauguma amino rūgščių, kurios sudaro baltymą, yra α-aminorūgštys.

Aminorūgštys žmogaus organizme per metabolizmą gali turėti tokį poveikį: ① sintetinio audinio baltymas; ② į rūgštį, hormonus, antikūnus, kreatiną ir kitas amoniako medžiagas; ③ į angliavandenius ir riebalus; ④ oksiduoja anglies dioksidą ir vandenį bei karbamidą, generuoja energiją

Aminorūgštys, bespalvis kūnas, lydymosi temperatūra viršija 200 ℃, didesnė nei vidutinė organinių junginių lydymosi temperatūra. α-aminorūgšties rūgštis, saldūs, kartūs, švieži 4 skirtingo skonio. Glutamo rūgšties mononatrio druska ir glicinas yra didžiausias skonio prieskonių kiekis. Amino perėjimas paprastai tirpsta vandenyje, rūgšties tirpale ir šarminiame tirpale, netirpsta arba šiek tiek tirpsta etanolyje, eteryje ir kituose organiniuose tirpikliuose. Aminorūgščių tirpumas vandenyje yra labai skirtingas. Pavyzdžiui, tyrozino tirpumas yra mažiausias. Esant 25 ºC, tirozinas tirpsta tik 0,045 g 100 g vandens, tačiau tiršto tirpumo karšto vandens rankšluosčiu yra didelis. Lizinas ir argininas dažnai būna hidrochlorido pavidalu, nes jie lengvai tirpsta vandenyje, nes jie yra skysti ir sunkiai susidaro kristalai.

(1) spalva ir spalva Paprastieji aminorūgščių įvairovė lengvai tampa bespalviais kristalais, dėl aminorūgščių struktūros kristalinės formos skiriasi. Pavyzdžiui, L-glutamo rūgštis keturių kolonų cilindriniam kristalui, D-glutamo rūgštis buvo deimanto formos kristalas.

(2) lydymosi taško aminorūgščių kristalizacija lydymosi taške yra didelis, paprastai 200-300 ℃, daug aminorūgščių lydymosi temperatūroje ar netoli jo suskaido į aminą ir CO2.

(3) tirpumas Dauguma amino rūgščių gali būti ištirpintos vandenyje. Skirtingų aminorūgščių tirpumas vandenyje yra toks pat, kaip lizinas, argininas, didesnis tirpumas proliu, tirozinas, cisteinas, tirpumas histidinai labai mažas. Įvairios amino rūgštys gali būti ištirpintos stipriuose šarmuose ir stipriose rūgštyse. Tačiau amino rūgštys yra netirpios arba šiek tiek tirpsta etanolyje.

(4) aminorūgščių ir jų darinių skonis turi tam tikrą skonio pojūtį, pavyzdžiui, rūgšties, saldus, karčio ir tt Rūšies ir aminorūgščių rūšis, trimatis struktūros skonis. Iš trijų struktūrų apskritai D tipo amino rūgštys yra saldžios, didesnės nei atitinkamų L tipo aminorūgščių saldumas.

(5) Įvairių įprastų aminorūgščių UV spinduliuotės absorbcijos charakteristikos ant matomos šviesos neturi sugerties. Tačiau tirozinas, triptofanas ir fenilalaninas ultravioletinėje srityje turi akivaizdžių šviesos sugerties reiškinį. Ir daugumoje baltymų yra šios trys amino rūgštys, ypač tirozinas. Todėl baltymų kiekį galima aptikti kiekybiškai, naudojant ultravioletinę absorbavimo charakteristiką, esant 280 hm bangos ilgiui.

Aminorūgščių paruošimas

sintezė

Dauguma aminorūgščių, sudarančių baltymą, biocheminiu būdu sintezuojamos Embden-Meyerhofo taku su citrinų rūgšties tarpiniu junginiu. Išimtis yra aromatinė aminorūgštis, histidinas, buvusi biosintezė su pentozės fosfato pentozės tarpiniu eritro-4-fosfatu, kuris sintezuojamas ATP su fosforo rūgšties ribose pirofosfatu. Mikrobai ir augalai gali sintetinti visas amino rūgštis organizme, gyvūnai, kurių dalį aminorūgščių galima sintetinti in vivo (esminės amino rūgštys). Esminės amino rūgštys paprastai metabolizuojamos angliavandeniais, o biosintezei, neesminėms amino rūgšties sintezei daugiapakopėje reakcijoje (6 ar daugiau pakopų) reikia daugiau kaip 14 fermentų, o esminių amino rūgščių sintezei reikia daugiau, apie 60 rūšių dalyvaujančių fermentų. Biosintetinės amino rūgštys, be baltymų sintezės kaip žaliavos, taip pat alkaloidai, ligninas ir kiti sintetiniai. Kita vertus, aminorūgštis skilinama gyvuoju kūnu dėl keto rūgšties susidarymo aminorūgštimi arba oksidacija arba skaidoma dekarboksilinimo būdu į aminą