Namuose > žinios > Turinys

Lapų organinių trąšų nauda medvilnės kultūroms

Dec 25, 2018

Po antrojo pasaulinio karo pagrindinės pasaulio medvilnės gamybos modelio savybės yra šios:


Pirma, po spartaus medvilnės gamybos augimo 1950-aisiais, ji pradėjo pereiti nuo 1960-ųjų iki lėto laipiojimo tipo augimo. Pasaulio medvilnės produkcijos ir vartojimo metinis augimas iš esmės atitinka pasaulio gyventojų skaičiaus augimo tempą ir žmogaus gyvenimo lygio gerėjimą.


Antra, bendras medvilnės sodinimo plotas daug nepasikeitė, o pasaulio medvilnės produkcijos augimas daugiausia priklauso nuo derlingumo padidėjimo vienam ploto vienetui. Dėl didelės medvilnės vertės medvilnės gamybos šalys daugiau dėmesio skiria medvilnės derlingumo didinimui vienam ploto vienetui. Kinija turi didžiausią medvilnės derlių vienam ploto vienetui, po to seka Jungtinės Valstijos, Uzbekistanas ir kitos šalys.


Trečia, nuo devintojo dešimtmečio Kinija tapo didžiausia medvilnės gamintoja. Kinija, Jungtinės Valstijos, Indija, Pakistanas ir Uzbekistanas gamina daugiau nei milijoną tonų medvilnės.


Ketvirta, dėl žaliavinės medvilnės vartojimo Kinija pirmauja pasaulyje.imageMedvilnė - tai tam tikra kultūra, kuriai reikia daug trąšų. Vėlesniame medvilnės augimo etape šaknų sistema palaipsniui senėja ir sugeba sugerti maistines medžiagas. Šiuo metu vidurinė ir viršutinė medvilnės apvalkalas vis dar yra užpildymo etape ir jiems reikalingas tam tikras maistinių medžiagų kiekis. Miltų trąšų vidurys yra labai svarbi trąša.


Medvilnės lapų trąšų panaudojimo tipas:


1. Azoto įpurškimas siekiant išvengti ankstyvo senėjimo


Kai medvilnė trūko azoto, lapai buvo šviesiai žalūs, apatiniai lapai buvo geltoni ir nudžiūvo, o ankstyvas flokuliacijos etapas buvo nuosmukio reiškinys, kuris paveikė medvilnės derlių ir kokybę. Azoto purškimas ant lapų paviršiaus gali išlaikyti žalią lapą, pagerinti fotosintezės efektyvumą ir užkirsti kelią ankstyvam senėjimui.


2. Kalio purškimas siekiant užkirsti kelią ligoms


image


Kalio trūkumas žydėjimo ir žandikaulio stadijoje yra linkęs į raudonuosius lapus ir stiebo pjaustymą. Po medvilnės auginimo pradžios medvilnės lapai tampa raudonos arba geltonos spalvos, lengvai ir trapiai sutirštėja ir susitraukia, ir galiausiai nukrenta, todėl medvilnės augalų senėjimas senėja. Kalio purškimas ant lapų paviršiaus gali sumažinti arba slopinti ligų atsiradimą.


3. Fosforo purškimas skatina ankstyvą brandą


Fosforas gali skatinti organinių maistinių medžiagų naudojimą medvilnėje, skatinti visą sėklą, padidinti svorį ir ankstyvą flokuliaciją. Medvilnės boll piko yra didžiausias fosforo poreikis.


4. Boro purškimo persikų persikas


Boras gali skatinti kitų maistinių medžiagų patekimą į medvilnės augalą, skatinti šaknų sistemos augimą ir vystymąsi, žydėjimą ir vaisių auginimą. Jei medvilnės trūksta boro, vaisių šakos padėtis yra didelė, šoninė šakutė yra daug, kiaulytė rodo žiedą, lapų lapų atrofija, vaisių šakos yra tankios, augalas trumpas, pumpurų lapai yra dideli iki 1 centimetro arba geltonos spalvos pasikeitimas nukrenta, sukelia pumpurą, dėl kurio nėra mažiau gėlių.


5. Purškite cinką, kad sukurtumėte aukštą kokybę


Cinko trąšų purškimas skatina chlorofilo sintezę, kuri gali skatinti maistinių medžiagų įsisavinimą medvilnėje, koordinuoti maistinių medžiagų veikimą ir padidinti fotosintezinį poveikį. Cinko trąšų purškimas medvilnės žydėjimo ir boll'o stadijoje gali padidinti išorinį apvalkalą, pailginti lapų tarnavimo laiką, padidinti drabužių procentą ir pagerinti kokybę.


image

www.agronaturetech.com

El. Paštas: info@agronaturetech.com