Namuose > žinios > Turinys

Problemų turėtų atkreipti dėmesį į vynuogių nokinimo metu

Jun 13, 2018

Tai labai svarbus laikas, vynuogės augs didesni ir tapti labiau spalvos ir saldus. Tai yra dar vienas laikas, kada žmonės naudoja riebalų. Siekiant sumažinti nereikalingų nuostolių dėl netinkamo trąšų, keli tręšimo klaidų reikia ispeti.

image.png

1. azoto ir fosforo kalio per kritinį laikotarpį

Azoto yra "gyvybės elementas" procesas auginti vynuoges, daugelis žmonių mano, kad daugiau azoto uogų vaisių plečiasi į Brandaus etapą, "užpildyti" vaisių plečia reikia maistinių medžiagų, bet per daug azoto, užpildo išduoti taikant augalija su vaisių maistines medžiagas ir uždelsto laiko į rinką.

Fosforo kiekis vynuogės auga organai turi šaknis funkcija, be brandos mes manome, kad vynuogių šaknys yra labai lėtas ir ar nėra būtinybės pateikti p, tada daugiau dėmesio skirti papildas fosforo, bet apleisti Brandaus laikotarpio poreikį vynuoges daugiau fotosintezės produktas, sintezė ir cukraus transporto pertvarkos, visa tai reikia pakankamai fosforo teikti energijos, jei neturite pakankamai fosforo tiekimo turės įtakos vaisių plečiasi ir savo ruožtu spalvos.

Kalio gali skatinti cukraus konversijos ir transporto, buvo plačiai apibrėžta kaip "pridėti cukraus dažymas" elementai, tai yra tiesa, tačiau dėl įvairių priežasčių, kad žmonės susidaro mąstymo, kalio yra didesnė, tuo geriau, bet aš nežinau per daug bus mažiau magnio, kalio, savo ruožtu, veda į formavimas per fotosintezės produktas yra blokuojami, tai turės įtakos subrendusių vynuogių kokybės.

2. poveikis vaisių indeksai

Spalvos: antocianinų yra pagrindinis veiksnys, vaisių dažymas. Fosforo stoka lems nepakanka energijos, reikalingos transporto ir fotosintezės produktų cukrus bus kauptis daug lapų, ir negali būti transportuojami į vaisius padeda formuoti antocianinų, kuris bus įtakos vaisių dažymas.

Skonis: vaisiai yra rūgštus, tada cukraus, tada spalva, ir galiausiai skonio. Šiame etape griežtai draudžia visas priežastis šaudyti galiuko lapų trąšų įpročiai, kitaip naudoti klestėti sukels maistinių medžiagų atliekų, tai yra sunku suformuoti originalus skonio veislės.

Išsamios pirmiau, rekomenduojama pasirinkti vynuogių cukraus didinant dažymas laikotarpio didelį mažai azoto fosforo kalio tipo vandenyje tirpių trąšų lašelinę drėkinimo arba bukas, bendradarbiauti su lapijos purškimo kalcio, magnio ir boro elementas, trąšų valdymo požiūriu gali užtikrinti vynuogių cukraus spalvos.

Verta paminėti, kad anglis yra svarbus fotosintezės produktų susidarymo ir jo naudojimo vynuogių spalva yra palanki vynuogių žaliavų tobulinimą. Tai viena iš priežasčių, kodėl huminių rūgščių trąšų buvo plačiai naudojami vynuogių per pastaruosius dvejus metus.