Namuose > žinios > Turinys

Vynuogių mityba - mitybos įsisavinimas 1

Apr 25, 2016


Augalai daugiausia perneša maistines medžiagas iš dirvožemio šaknų ir taip pat gali absorbuoti maistines medžiagas, taikomas lapams. Apskritai, šaknų absorbcija yra pagrindinis būdas maistinių medžiagų patekimui į augalus. Dėl to dirvožemis turi pateikti kiekvieną maistinę medžiagą tiksliai cheminėmis formomis, kuriomis šaknys jų nori.


Augalų, kuriuose yra anglies dioksido per lapus lapų mitybos rezultatas, pasiūla paprastai yra ilgesnė nei šaknies mityba. Fotosintezei reikia šviesos, karščio, drėgmės ir pakankamo kiekio maistinių medžiagų. Pirmiau išvardyti veiksniai, taip pat augalų biologinės savybės ir jų stiebo storis, lemia proceso intensyvumą ar greitį.


Panašiai kaip ir kiti augalai, vynuogės per savo šaknis absorbuoja didžiąją dalį maistinių medžiagų. Tačiau tam tikras kiekis maistinių medžiagų gali būti absorbuojamas per savo vegetatyvines dalis pagrindinius lapus. Siekiant efektyviai ir nenutrūkstamai absorbuoti jonus augalų šaknimis, kai kurie jonai turi sąlytį su šaknų paviršiumi. Iš esmės trys būdai, kuriais jonai patenka į dirvožemio tirpalo šaknį.


1) Šaknies perėmimas

2) jonų difuzija

3) Masinis srautas