Namuose > žinios > Turinys

Kaip žinoti dirvožemio mikroorganizmus

Jun 21, 2019

Yra daugybė dirvožemio mikroorganizmų rūšių, kuriuos galima maždaug suskirstyti į tris kategorijas:


image


(1) aktyvūs ir dauginasi augalų rizosferoje (0,1 mm aplink šaknų sistemą), parazituoja augaluose ir abipusiai simbiotinius mikroorganizmus;

2) atsakingas už medžiagų cirkuliaciją dirvožemyje ir organinį mikroorganizmų skilimą;

3) neregistruoti mikroorganizmai (99% viso dirvožemio mikroorganizmų skaičiaus);


  • Koks poveikis dirvožemio mikroorganizmų kiekiui ir rūšims?


Į dirvožemį dedama įvairių rūšių organinių medžiagų, suaktyvinami skirtingų tipų mikroorganizmai.


Ekspertai mano, kad į dirvą įdėjus didelį kiekį organinių medžiagų, mikrobų rūšys per trumpą laiką labai pasikeis. Šiuo metu rekomenduojama palikti dirvožemį pūdymą ilgiau nei 3 savaites, kad būtų užtikrinta stabili mikrobų rūšių pusiausvyra dirvožemyje, o tada atlikti pasėlių auginimą.


Be to, mikroorganizmai yra jautrūs aplinkos sąlygoms, tokioms kaip temperatūra, dirvožemio pH ir drėgmė.


  • Kodėl rizosferos mikrobai yra tokie svarbūs pasėlių augimui?


1. Augant augalams, auginant ir vystantis pasėliams, mikroorganizmai, galintys kartu egzistuoti su augalų šaknimis, gali visiškai atsikratyti jų atsparumo ligoms ir kenkėjams.


2.Šaknų sistema yra pasėlių augimo ir vystymosi pagrindas.


3. Po sėklų sudygimo taprootai augs žemėje, taip pat augs pluoštinių šaknų kapiliarai.


4. Šaknys ne tik absorbuoja maistines medžiagas ir vandenį, bet ir gamina sekretus, kuriuos suskaido rizosferos mikrobai ir panaudoja pakartotinai.


  • Kaip suformuoti „grunto struktūrą“? Ką tai daro?


Dirvožemio agregatų susidarymas yra glaudžiai susijęs su mikroorganizmais. Paprasčiau tariant, dirvožemis yra sudarytas iš mažų apvalių grūdų grūdų, kurie „prilimpa“ ir sudaro gumulą. Mikrobų metabolitai ir fermentinės hyfae dera su dirvožemio užpildais, o dirvožemio gyvūnų, tokių kaip sliekai, veikla dirvožemyje lemia didesnius agregatus.


Mažos granulės geriau išlaiko vandenį, o didžiosios granulės geriau praleidžia orą. Tuomet labiau išsivysčiusi bendroji struktūra turi geresnį vandens sulaikymą ir oro pralaidumą, todėl dirva yra tinkamesnė pasėliams augti. Tai taip pat parodo įvairių mikroorganizmų būtinumą.


(dirvožemyje gausu mikroorganizmų ir mažų gyvūnų, tokių kaip sliekai, gali būti sukurta bendra dirvožemio struktūra ir padidėjęs vandens kiekis bei dirvožemio derlingumas)


  • Kokioje dirvoje gausu dirvožemio organizmų?


Pirmiausia padidės organinės medžiagos, o dirvožemis taps tamsesnis. Dirvožemio pH vertė svyruoja apie 6 (tinka pasėliams auginti).


Dar daugiau: dirvožemio organizmų gausėjimas skatins dirvožemio aglomeraciją, o dirvožemis bus derlingesnis, kai dirvoje bus tinkamas oro, vandens ir maistinių medžiagų kiekis.


Būtina skubiai papildyti dirvožemio mikroorganizmus, pagerinti pasėlių organinių medžiagų kiekį ir pagerinti pasėlių augimo aplinką.


Dirvožemio gerinimas yra būtinas!