Namuose > žinios > Turinys

Humino rūgštis

Oct 11, 2017

Humino rūgštis yra amorfinių stambiamolekulinių junginių, kurių sudėtyje yra benzeno branduolių, humino rūgšties karboksilo grupių ir fenolio grupių mišinys, kuris kaupiamas daugybe mikrobų skilimo ir transformacijos bei geocheminių procesų. Galima išgauti iš durpių, lignito, ištemptos anglies ar kai kurių dirvožemių. Humino rūgštis yra juoda arba ruda koloidinė medžiaga, yra didelė grupė policiklinių kondensuotų žiedų organinių junginių, Humic Acid tokių medžiagų, siekiant padidinti dirvožemio derlingumą ir pagerinti dirvožemio struktūrą, turi gerą poveikį.

Jei dirvožemis yra tik nedidelis smėlis ir vanduo, smėlį lengva išnaikinti. Humino rūgštis yra klijai, kurie nesibaigia smėlio. Jei į smėlį įšvirkščiamas vanduo, Humic Acid arba temperatūra pakyla, vanduo greitai išgarinamas; arba vanduo greitai skystis. Tačiau, jei į žemę ir vandenį dedama humino rūgšties, iš vienos pusės sumažėja vandens išgaravimas, kita vertus, sumažėja drėgmės praradimas, ypač vandens molekulės, giliai suderinamos su humine rūgštimi. Jei tokio paties kiekio smėlio ir humuso rūgšties mišinio, mišinys gali ne tik sugerti daugiau vandens, o vandens nėra lengva prarasti. Humino rūgštis gali padaryti dirvožemį tam tikrą pagalbinę jėgą, Humic Acid palaiko augalų augimą. Taigi, humino rūgštis yra dirvožemio vandens išlaikymo agentas.

Humino rūgštis turi stiprų chelatinį gebėjimą cheluoti beveik visas augalams reikalingas maistines medžiagas. Pavyzdžiui, dirvožemyje yra daug karbonato jonų. Kalcio jonai, reikalingi augalų augimui, lengvai pritraukia karbonatiniai jonai. Kalcio karbonato susidarymas. Tačiau jei humusinė rūgštis būna tokia pati, humusinė rūgštis bus tvirtai užrakinta kalcio jonais, kad išvengtų jo ir karbonato jonų sąlyčio, taigi kalcio jonai nebus sureguliuoti, Humic Acid nemokamai kalcio jonai Bus augalų absorbcija, padidins augalų augimui reikalingą kalcio kiekį. Panašiai yra ir kitų maistinių medžiagų, tokių kaip magnio cinkas.

Pastaraisiais metais per didelis žemės ūkio paskirties trąšų naudojimas, dirvožemis nėra rūgštėjimas, yra druskėjimas. Rūgštis, kad atsiribotų nuo šarmų neutralizuoti, šarmai priklausytų nuo rūgšties. Cheminiuose eksperimentuose yra klasių medžiagų, vadinamų "pH buferiu", buferiu ir rūgšties, ir humuso rūgšties pobūdžiu bei baze. Kai rūgštis pridedama prie buferio, buferis atlieka savo šarminį poveikį ir rūgšties poveikį, todėl rūgštėjimo laipsnis tampa labai lėtas. Humino rūgštis yra toks buferis. Iš tiesų, rūgštinėje dirvožemyje esančios humuso rūgšties medžiagos turi gerus rezultatus, pagrindinis dalykas yra tas, kad jis gali cheluoti toksiškus aliuminio jonus. Eksperimentiniai duomenys rodo, kad rūgštus dirvožemio aliuminio kiekis pertekliuje, humusinėje rūgštyje gali būti apvynioti aliuminio jonais, taigi, aliuminio ir augalų kontaktų, Humic Acid dėl tos pačios priežasties yra sunkiųjų metalų, tokių kaip švinas ir kadmis, humuso rūgštis, todėl unikalus jo pobūdis Tapti dirvožemio priešnuodžiu.