Namuose > žinios > Turinys

Kodėl dirvožemis tapo raudonas?

May 15, 2019

Kodėl dirvožemis tapo raudonas?


image


Paprastai yra trys dirvožemio paraudimo priežastys:


1. Dirvožemis tampa rūgštus.

Dirvožemio rūgštėjimas reiškia dirvožemio PH vertės sumažėjimą. Po daugiau nei dešimties metų auginimo kai kuriuose šiauriniuose regionuose dirvožemio PH vertė netgi sumažėja žemiau 3,0. Tačiau dauguma mūsų kultūrų tinka auginti PH intervale nuo 5,5 iki 7,5.


Dirvožemio rūgštėjimo priežastis yra daugelio fiziologinių rūgščių trąšų, tokių kaip kalio chloridas, kalio sulfatas, amonio chloridas, amoniako sulfatas ir kt., Panaudojimas, taip pat aukšta temperatūra ir drėgmė patalpoje, dirva retai išplauna lietus. Didėjant auginimo metams, rūgštinių šaknų jonų kaupimasis dirvožemyje tampa vis rimtesnis, dėl to padidėja dirvožemio rūgštėjimas.


2. Dirvožemio druskinimas.

Tiesą sakant, trąšos yra neorganinė druska. Dėl to auga šiltnamio dirvožemio druskingumas. Po vandens išgarinimo druskingumas išlieka dirvožemio paviršiuje ir po oksidacijos palaipsniui tampa raudonas.


3. Dirvožemio eutrofikacija.

Šio reiškinio priežastis yra netinkamas lauko valdymas, dėl kurio dirvožemio kietėjimas, vandeniui nelaidus vanduo ir per didelis garavimas, dėl to dirvožemio paviršiuje susidaro druskos jonų koncentracija. Dėl druskos koncentracijos dirvožemio paviršiuje jis tinka kai kurioms dumbliams išgyventi. Jei dirvožemio paviršius išdžiūsta, dumbliai mirs, o dumblių likučiai bus raudonos spalvos.Kaip išspręsti dirvos paviršiaus paraudimą?


Pirma, norima pagrįsti trąšas.

Sumažinti cheminių trąšų naudojimą kartu su organinių trąšų ir biologinių trąšų naudojimu. Fizinės dirvožemio struktūros gerinimas. Duomenys parodė, kad dirvožemio pH vertė turėjo didelę įtaką trąšų naudojimo efektyvumui. Pvz., Azotas yra efektyviausias dirvožemyje - nuo 6 iki 8. Fosforas yra efektyviausias esant pH 6,5-7,5. Kalio, kalcio, magnio ir sieros pH yra 6–8. Geležis, manganas, varis, cinkas, boras ir kiti mikroelementai paprastai yra efektyviausi rūgštinėse sąlygose.

Sumažinkite trąšų naudojimą, naudokite daugiau vandenyje tirpių trąšų, pagerinkite trąšų naudojimą.


Antra, drėkinimo metodai turėtų būti pagrįsti.

Keičiantis potvynio drėkinimas drėkinimo lašeliu gali sutaupyti vandens ir trąšų ir kartu sumažinti dirvožemio pažeidimus.El. Paštas: info@agronaturetech.com